Jak przebiega medyczne szkolenie hiperbaryczne?
Oferowane przez naszą firmę medyczne szkolenia hiperbaryczne w zakresie medycyny hiperbarycznej i nurkowej zgodnie z Europejskimi standardami ECHM/EDTC pozwolą uczestnikom zapoznać się z budową i działaniem komór hiperbarycznych. Nauczą się je obsługiwać w efektywny i bezpieczny sposób. Ponadto zdobędą wiedzę na temat klinicznych aspektów terapii hiperbarycznej. Kompleksowe podejście uwzględniające zajęcia teoretyczne, ćwiczenia oraz testy ciśnieniowe pozwala na doskonałe przygotowanie kursantów do pracy w zawodzie. Uczymy także podejmowania właściwych decyzji pod presją czasu oraz w dużym stresie. Dzięki profesjonalizmowi prowadzących uczestnicy zdobędą niezbędne umiejętności, aby samodzielnie poradzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami oraz prowadzić terapię hiperbaryczną zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i szpitalnych.
Podczas medycznych szkoleń hiperbarycznych przekazujemy także wiedzę z zakresu eksploatacji i konserwacji sprzętu oraz korzystania z komór w sposób optymalny. Kursy dla lekarzy oraz pielęgniarek przeprowadzane są zgodnie z wymogami NFZ. Uczestnicy będą brali udział w specjalnie przygotowanych symulacjach, a także zapoznają się ze scenariuszami, które mogą napotkać podczas codziennej pracy.
Tematyka zajęć obejmuje takie aspekty jak fizjologia nurkowania, nurkowanie bezdechowe, toksyczność tlenu, choroba dekompresyjna, postępowanie w wypadku nurkowym, zatory gazowe, intensywna terapia w komorze i wiele innych. Podczas medycznego szkolenia hiperbarycznego kursanci nauczą się także przeprowadzać narkozę azotową.
Kursy realizujemy dla grup różnej wielkości. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości związanych z prowadzonymi przez naszą firmę medycznymi szkoleniami hiperbarycznymi prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Udzielimy wszelkich informacji na temat kosztów oraz możliwego terminu zorganizowania kursu. Prowadzący to doświadczeni specjaliści posiadający wszelkie niezbędne uprawnienia. Na zakończenie przeprowadzany jest test pisemny, sprawdzający wiedzę uczestników. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Plan szkolenia – zgodnie z zasadami: Hiperbaria i Medycyna Nurkowa
40+40 (40 godzin Hiperbarii + 40 godzin Medycyny Nurkowania).
1. PRETEST (fizyka nurkowania)
2. KURS WŁAŚCIWY (5 pełnych dni: od 8 do 12 godzin dziennie) – wykłady, ćwiczenia praktyczne i testy ciśnieniowe
3. Egzamin (pisemny)
Po zdanym egzaminie wydajemy Europejski Certyfikat Kompetencji (według ECHM/EDTC) poziomu 2H ( Doktor Hiperbarii)
Dodatkowo ćwiczenia praktyczne są przeprowadzane w szpitalach uniwersyteckich. Po ich zakończeniu certyfikat jest również wydawany.